RPG pravidla


 1. Obecné informace o projektu
  1. Projekt Zlatonka.eu je textová hra na motivy reálií z knih a filmů autorky J.K. Rowlingové, Harry Potter.
  2. Příběhem se pouze inspirujeme. Studenti navštěvují školu z knih a filmů tak, jak ji znají. Neřídíme se ale všemi body, protože ten opravdový příběh vytváříte vy, hráči.
 2. Obecná pravidla
  1. Křišťálová stěna je základním pravidlem v textových hrách. Její porušení je závažné porušení pravidel RPG, a tak si na něj a hlasy ve své hlavě dejte pozor. Křišťálová stěna udává rozdíl mezi hráčem a jeho hráčskou postavou. Postava onoho hráče žije svůj vlastní život a o hráči, který jí ovládá, nemá ponětí.
  2. Metagaming je termín, který označuje chování postavy, která využívá mimoherní informace. Tedy pokud něco víte vy, jako hráč, není možné, aby to stejné věděla i vaše postava. Mezi vámi a vaší postavou nevedou trubky, kterými byste tyto informace přenášeli.
  3. Multigaming je často termínem, který se může plést s metagamingem, avšak jeho význam je odlišný. Jde o situaci, kdy máte zaregistrovaných vícero studentů, nežli jednoho povoleného. Pravidla povolují jednu postavu, dávejte si na to pozor.
 3. Entity ovládající děj
  1. Vypravěč je důležitou funkcionalitou, která pomáhá hráčům ve spestření jejich osobního života. Není slovo, čin, či gesto, které by dokázalo překonat moudro vypravěče, nesnažte se mu tedy vzpírat, protože vypravěč je zákon. Pokud vám vypravěč zařídí, že spadnete hlavou na bahno, spadnete na něj.
  2. Další důležitou funkcionalitou je RPG upozornění, které má za úkol upozorňovat hráče na jejich chyby, ať už v psaní příspěvků nebo třeba upozorňování na večerku a ostatních pravidel, jejíž nedodržení by mohlo ohrozit živobytí studenta v hradě.
  3. A v neposlední řadě zde máme i NPC, která pouze oživují hru a objevují se jen, když si vyšší moc přeje zpestření celkové scenérie. Nejsou nikým řízeni napořád, ale pouze v tu danou chvíli.
 4. Herní místnosti
  1. Herní prostředí se vyzobrazuje jakožto různá místa, jak je známe v reáliích a dostupnou herní tabulkou je nám k tomu herní chat. Je jich mnoho, může jich být málo, ale každý je pojmenovaný a každý simuluje prostředí, které obsahuje objekty nebo další entity, které se v prostoru objevují.
  2. V příspěvcích je zakázáno jmenovat, či jinak označovat studenta, který se objevuje v online seznamu, avšak do místnosti herně nevstoupil.
  3. V těchto herních místnostech jsou většinou obsaženy popisy místnosti – či jiného herního prostředí, které může hráč využít ve svém příspěvku pro lepší orientaci.
  4. Důležitým a základním pravidlem pro hře v chatech je to, že pokud jste aktivně v jednom chatu, můžete být pouze v něm. Neexistuje ani v reálném světě, že byste se ocitli na dvou místech zaráz, proto to respektujte, prosím.
  5. Důležité je také to, že pokud někam herně přijdete, nesmíte zapomenout i odejít.
 5. Herní příspěvky
  1. RPG příspěvky jsou takové příspěvky, za pomocí kterých se ve hře rozvíjí příběh daného jedince. Tyto příspěvky obsahují činnosti, přímou řeč a případně i myšlenky, které určují, jak se postava v dané scenérii pohybuje. V dalších bodech bude rozepsáno o všem, co by takový příspěvek měl obsahovat.
  2. Emote je tzv. činnost dané postavy, která se zapisuje ve hvězdičkách. Lze do ní zapisovat i to, jak postava právě vypadá, tudíž vše, co je viditelné očima. Jak už bylo zmíněno, tento text se zapisuje do hvězdiček ve tvaru třetí osoby, přítomného času a na toto je důležité klást důraz.
  3. Přímá řeč je ve své podstatě kořenem příspěvku – mimo emote, který ovlivňuje celé dění v místnosti, protože, jestli to nevíte, přímá řeč jde většinou zaslechnout uchem, tudíž je nutno si dávat pozor na pusu.
  4. A posledním faktorem herních příspěvků jsou myšlenky, které se píšou mezi lomítka (//Myšlenky//). Jde ve skutečnosti o to, co si postava myslí, ale to nemusím představovat. Všechno, co by postava ráda udržela mimo své rty, se napíše mezi lomítka.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací